Pomysły na zabawy z dzieckiem

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wspólna zabawa z dzieckiem ma ogromne znaczenie dla pogłębiania więzi między maluchem a opiekunem. Warto przy tym pamiętać, aby wybierać zabawy, które dodatkowo wspierają rozwój dziecka. Przedstawiamy kilka naszych pomysłów na zabawy z maluchem!

Nauka poprzez zabawę to genialny sposób na zapoznawanie dziecka z otaczającym go światem. Jednak jakie zabawy wybrać? Oto kilka naszych pomysłów!

Układanie klocków

Jedną z najlepszych zabaw, które możesz zaproponować swojemu dziecku jest układanie kloców. Jest to bowiem wspaniały sposób na naukę kształtów, kolorów oraz liczenia. To także świetny sposób na rozwijanie u dziecka kreatywności. Co więcej, w sklepach z zabawkami znajdziesz klocki dla dzieci w każdym wieku! 

Klockami mogą bawić się już kilkumiesięczne niemowlaki. Dla najmłodszych dzieci najlepszym wyborem będą klocki drewniane lub piankowe. Powinny być one odpowiednio duże, aby dziecko nie było w stanie wsadzić ich do buzi, a także kolorowe i ciekawe, aby zainteresowały malucha. Kiedy natomiast Twoje dziecko będzie już odrobinę starsze, możesz zdecydować na zakup pierwszych klocków konstrukcyjnych, które znajdziesz na stronie https://klocki.edu.pl/pl/menu/klocki-wg-rodzaju/klocki-konstrukcyjne-20. Możesz także zdecydować się na klocki typowo edukacyjne lub klocki magnetyczne ze strony sklepu internetowego https://klocki.edu.pl/pl/menu/klocki-wg-rodzaju/klocki-magnetyczne-478. 

Układanie puzzli

Świetnym pomysłem na wspólne spędzanie czasu z dzieckiem jest także układanie puzzli. Podobnie jak klocki są one świetnym narzędziem od nauki logicznego myślenia oraz szukania kreatywnych rozwiązań. Uczą także koncentracji oraz skupienia się na jednej rzeczy, co może mieć ogromne znaczenie w przypadku maluchów, które uwielbiają biegać i rozrabiać przez cały dzień. W sklepach znajdziesz puzzle o różnym poziomie trudności, dlatego też możesz mieć pewność, że znajdziesz coś odpowiedniego do wieku Twojego dziecka.

Warto także pamiętać, że puzzle to wyjątkowo odstresowujące zajęcie. Kto wie, być może to zajęcie spodoba się nie tylko dzieciom, ale również rodzicom?

Zabawy na dworze

Mówiąc o pomysłach na zabawy z dzieckiem, nie można nie wspomnieć o zabawach na dworze. Prawidłowy rozwój koordynacji oraz ogólnej sprawności ruchowej jest bowiem równie ważny, co nauka logicznego myślenia i kreatywności. Dlatego też doskonałym pomysłem jest gra w piłkę oraz zabawy w ganianego – możesz mieć pewność, że Twoje dziecko będzie zachwycone, a odrobina ruchu przyda się każdemu!

Fot.: Ksenia Chernaya/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Angielski dla adwokatów: Komunikacja w sądzie i na sali rozpraw
/
Angielski dla adwokatów: Komunikacja w sądzie i na sali rozpraw
Opanowanie języka angielskiego jest kluczowym elementem dla adwokatów, szczególnie w kontekście komunikacji na sali rozpraw i w sądzie.
Jakie korzyści da dziecku wychowywanie się w towarzystwie psa?
/
Jakie korzyści da dziecku wychowywanie się w towarzystwie psa?

Posiadania nowego członka rodziny w postaci psa może przynieść mnóstwo korzyści Twojej rodzinie, a zwłaszcza dziecku. Sprawdź, jakie benefity przynosi posiadanie futrzaka!

Dlaczego warto posłać swoje dziecko do żłobka?
/
Dlaczego warto posłać swoje dziecko do żłobka?
W dzisiejszych czasach coraz więcej rodziców decyduje się na umieszczenie swoich dzieci w żłobku, zamiast zatrudniania opiekunki lub pozostawienia ich pod opieką krewnych. Może to być trudna decyzja dla wielu rodziców, ale są wiele powodów, dla których warto rozważyć przedszkole jako opcję opieki dla dziecka. W tym tekście przedstawiono kilka głównych powodów, dla których warto posłać swoje dziecko do żłobka.