Dlaczego warto ćwiczyć mięśnie Kegla? Jak wpływają one na przebieg porodu?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele kobiet nie wie, jak ważnym aspektem jest ćwiczenie mięśni Kegla w czasie ciąży, a także po narodzinach dziecka. Są to mięśnie dna miednicy odpowiedzialne za podtrzymywanie narządów rodnych, pęcherza i odbytu. Ciąża, poród, a nawet urazy czy zabiegi ginekologiczne osłabiają tę partie ciała, dlatego warto regularnie ją wzmacniać odpowiednimi ćwiczeniami. Sprawdź, jak szybko i łatwo możesz rozpocząć regularne treningi, niezależnie od miejsca w którym się znajdujesz.

Mięśnie Kegle pełnią bardzo ważną funkcję w ciele kobiety. Podtrzymują wiele ważnych narządów, ułatwiają poród oraz pomagają wrócić do pełnej sprawności po narodzinach dziecka. Jak każdą partię mięśniową również tę należy poddawać regularnym ćwiczeniom, aby była odpowiednio wzmocniona, elastyczne i wytrzymała. Dzięki temu możemy uniknąć problemów z nietrzymaniem moczu, popuszczeniem i innymi problemami zdrowotnymi. Po porodzie nie ważne czy odbył się siłami natury czy metodą cesarskiego cięcia warto udać się na wizytę do fizjoterapeuty uroginekologicznego. Jest to szczególnie ważne kiedy młoda mama odczuwa ból przy stosunku lub przy załatwianiu potrzeb fizjologicznych. Coraz popularniejszą praktyką wśród kobiet jest udanie się na badanie po zakończeniu trwającego 6-tygodni połogu.

Jak trenować mięśnie Kegla?

Wiele młodych kobiet rozpoczyna ćwiczenie mięśni Kegla dopiero podczas zajęć praktycznych w szkole rodzenia. Warto jednak rozpocząć treningi znacznie wcześniej, aby wzmacniać tę partię ciała, tym bardziej, że nie są to czynności trudne czy męczące. Warto pamiętać jednak o regularności i każdego dnia poświęcić kilka minut na wykonanie kilkunastu powtórzeń.

Przed rozpoczęciem ćwiczeń warto pójść do toalety i oddać mocz. Trening można wykonywać na siedząco lub leżąco. Wystarczy zacisnąć mięśnie krocza, aby miednica nieco się uniosła. Po kilku sekundach spięcia rozluźniamy się i wydychamy powietrze. Ćwiczenia można wykonywać w biurze, w samochodzie lub w czasie oglądanie ulubionego serialu.

Przeczytaj też: Sport w dwupaku. Jakie treningi może wykonywać przyszła mama i dlaczego nie warto z nich rezygnować?

Zdjęcie główne: Gustavo Fring/ pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać idealną nocną garderobę dla komfortowego snu?
/
Jak wybrać idealną nocną garderobę dla komfortowego snu?
Przygotuj się na spokojną noc pełną komfortu dzięki dobrze dobranej garderobie nocnej. Odkryj tajniki dobierania idealnej piżamy lub koszuli nocnej, które pomogą Ci poprawić jakość snu.
Jakie zdrowe przekąski wybrać dla naszego dziecka?
/
Jakie zdrowe przekąski wybrać dla naszego dziecka?
Dzieci uwielbiają przekąski. Niestety wiele popularnych opcji na rynku jest pełnych sztucznych składników, cukru i tłuszczu. Szukając zdrowych przekąsek dla naszych najmłodszych, warto zwrócić uwagę na batony, fit ciastka i inne smaczne alternatywy. 
Jak moda na kosmiczne motywy wpływa na popkulturę?
/
Jak moda na kosmiczne motywy wpływa na popkulturę?
Zanurz się w kosmiczną podróż popkultury! Dowiedz się, jak astrologiczne motywy kształtują świat mody i zmieniają nasze spojrzenie na kulturę masową.